Loading …

Loading …

 

wakacje na malediwach

Dobra pora na Malediwy jest niemal zawsze!

Wakacje na Malediwach

Czemu wakacje na Malediwach to dobry pomysł? Przede wszystkim Malediwy nie są tak daleko jak myślimy. Podróż samolotem zabiera mniej czasu niż jazda samochodem do Włoch, Austrii lub nawet do… Zakopanego. Do wyjazdu do raju dobrze jest się przygotować. Nastawić na totalny relaks i absolutne odseparowanie od znanego nam świata. Kuszące, prawda? Nas skusiło i przygotowaliśmy dla Was kilka porad na dobre wakacje na tym pięknych archipelagu na Ocenia Indyjskim.

wakacje na malediwach

Malediwy to ok. 1190 wysepek osadzonych na aż 26 atolach koralowych!

Jak dolecieć na Malediwy?

Nie ma jeszcze bezpośredniego lotu z Warszawy, ale połączeń z jedną przesiadką jest mnóstwo.  Żeby spędzić wakacje na Malediwach można lecieć na przykład przez Wiedeń, Dohę, Moskwę, Stambuł lub Dubaj. Konkurencja jest spora i dzięki temu bilety w promocji nie są morderczo drogie. Planując podróż pamiętaj jednak o tym, że Malediwy to bardzo rozległy archipelag. Bardzo. Starannie zatem sprawdź jaki dystans będzie Cię dzielił od międzynarodowego lotniska do wybranego przez Ciebie hotelu. Jeśli nie chcesz przepłacać za ten ostatni odcinek podróży – wybierz hotel na „stołecznym atolu”. Wybierając dalsze rejony trzeba wziąć pod uwagę dalszy lot lokalnymi liniami lotniczymi lub, co zdarza się najczęściej, niewielkim hydroplanem. Ten ostatni odcinek podróży może Cię słono kosztować.

wakacje na malediwach

Hydroplan na Malediwach może Cię słono kosztować, lepiej dobrze zaplanuj swój wyjazd 

Ile trwa lot na Malediwy?

Jeśli zastanawiasz się ile się leci na Malediwy to odpowiedź jest jedna. Ani długo, ani krótko. Bardzo znośnie. Najszybciej leci się przez Wiedeń. 11 i pół godziny razem z oczekiwaniem na bezpośredni 9 godzinny lot z Wiednia do Male. Dłużej przez Dubaj, ale chyba znośniej. W sumie to 14 godzin. Startujesz o 13.25, 5 i pół godziny lotu i lądujesz na dubajskim lotnisku o 22.05, potem ponad 4 godziny oczekiwania i ponowny start  o 2:45, 4 godziny w powietrzu i lądowanie w stolicy Malediwów o 7:50 rano. Rozważ jednak przecięcie lotu i zatrzymanie się na noc lub dwie w mieście. W Dubaju jest też hotel w samym terminalu. Parę kroków od najbliższych gate’ów.

wakacje na malediwach

Turyści przyjeżdżają na Malediwy przede wszystkim dla lagunowych plaż z białym piaskiem i palm

Kiedy jechać na Malediwy?

Pamiętaj o tym, że Malediwy mają tropikalny i monsunowy klimat. Mamy tam do czynienia tylko z dwoma porami roku: suchą i deszczową. Sucha pora ze słabymi opadami zaczyna się w listopadzie i trwa do marca. Deszczową, charakteryzująca się większą ilością opadów i silniejszym wiatrem to maj – październik. Mnóstwo ludzi lata zarówno w porze suchej, ja i deszczowej. Warto jednak pamiętać, że lecąc w porze deszczowej możemy mieć szczęście i każdy dzień pełen słońca. Możemy też trafić źle i spędzić bite dwa tygodnie pod dachem nie mogąc odnaleźć linii oddzielającej ocean od chmur.

Zatem najlepszy czas na podróż to pora sucha, nasze święta i ferie zimowe. Najlepsze oferty można jednak znaleźć właśnie w trakcie naszych polskich wakacji.

wakacje na malediwach

Malediwy to przede wszystkim… rajskie plaże (copyright by Mariusz Pleban)

Co warto robić i co zobaczyć na Malediwach?

Wakacje na Malediwach to przede wszystkim… relaks! Co warto robić? Cieszyć się chwilą! Leżeć na plaży. Odpoczywać. Nurkować lub snorkel’ować w pięknym oceanie. Czytać. Jeśli tego będzie mało, to zawsze pozostaje spacer. Dookoła wyspy. Często wystarczy 15-20 minut na jej obejście. W sam raz na jednego drinka.

wakacje na malediwach

Malediwy to idealne miejsce dla pasjonatów podwodnych przygód

Większość turystów nie rusza się z wyspy nigdzie. Nieliczni odwiedzają Male, czyli stolicę. Ta znajduje się na 10-20 minut motorówką lub statkiem od wyspy, na której jest lotnisko. Czy warto? Jeśli szukasz tylko słońca i spokoju to lepiej daruj sobie ten wysiłek. Jeśli jednak masz duszę podróżnika, to zatrzymaj się tam jedna noc. Spacer dookoła wyspy zabiera około jednej godziny. W lokalnych lepszych knajpkach masz szansę spotkać lokalnych dygnitarzy. Ministrów i prezydenta. Nam to się  udało.

wakacje na malediwach

Szukasz tylko słońca i spokoju? Lepiej odpuść sobie wycieczkę do Male, czyli stolicy Malediwów  (copyright by Mariusz Pleban)

To naprawdę mały i ogromny kraj. A nawet raj.

wakacje malediwy

Spotkanie z wielkiego żółwia na Malediwach? Nic prostszego!  (copyright by Mariusz Pleban)