Loading …

Loading …

Spadek energii? Sprawdź, co postawi Cię na nogi!

Organizm odmawia Ci posłuszeństwa i zamiast wyjścia ze znajomymi pragniesz tylko popołudniowej drzemki? A może czeka na Ciebie stos niedokończonych projektów i nie masz siły się za nie zabrać? Są sposoby na spadek energii! Dowiedz się, kiedy warto sięgnąć po napój energetyczny, a kiedy lepiej postawić na suplement diety.

Skąd się bierze spadek energii ?

Zmiany pogody, stres, zabieganie, nieprawidłowa dieta i brak snu mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Niestety, wcale nie tak łatwo zapewnić sobie właściwą dietę, brak stresów czy ośmiogodzinny sen. W codziennym zabieganiu wystawiamy organizm na spore niedogodności. Otoczenie wymaga zaś, byśmy do wszystkiego zabierali się z energią. Jak wybrnąć z tej sytuacji? W ekstremalnych przypadkach możemy sięgnąć po napój energetyczny. To doraźny sposób na zwiększenie wydajności. Możemy też regularnie zażywać suplementy diety, które dostarczą nam potrzebnych składników, zwłaszcza jeśli brakuje ich w naszych posiłkach.

Spadek energii – energetyki na celowniku.

Napoje energetyczne zawierają kofeinę i taurynę, które działają stymulująco. Usuwają uczucie zmęczenia. Coraz częściej znajdziesz w nich także składniki pochodzenia roślinnego, takie jak żeń – szeń, liście koki czy miłorząb japoński. Energetyki są także wzbogacane o witaminy, szczególnie te z grupy B. Jednak poza tym ich głównym składnikiem jest cukier. Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku energii, bo jesteś wyczerpany, a czeka Cię ciężka godzina pracy, energetyk będzie w sam raz. Jednak po 60 minutach poziom cukru w Twoim organizmie gwałtownie spadnie, więc zaczniesz odczuwać zmęczenie. Pamiętaj, że napoje energetyczne silnie obciążają serce, gdyż zawierają substancje, które wpływają na jego naturalny rytm. Dlatego sięgaj po nie jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Systematyczna suplementacja.

Suplementy diety zawierają wyciągi z żeń – szenia, miłorzębu japońskiego, guarany albo Yerba Mate. To naturalne składniki, które dostarczają energię. Jednak zanim wybierzesz suplement, weź pod uwagę jego skład. Ile procent dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały pokrywa jedna tabletka preparatu? Niektóre suplementy diety dedykowane są konkretnej grupie wiekowej albo osobom, które prowadzą specyficzny tryb życia. Przykładowo, Bodymax posiada serię produktów dopasowanych do potrzeb różnych grup wiekowych, osób uprawiających sport i narażonych na duży poziom stresu. Wybierz taki, który najpełniej spełni Twoje oczekiwania. Kluczem do sukcesu podczas stosowania preparatów wzmacniających jest systematyczność. Zapoznaj się z zalecanym dawkowaniem i koniecznie sprawdź, jak długo powinieneś go zażywać, żeby uzyskać oczekiwane efekty.

Wspomagaj się z głową.

W ułatwianiu sobie codziennego funkcjonowania nie ma nic złego. Pamiętaj tylko, żeby stosować wspomagacze z głową. Nie skupiaj się tylko na tym, co tu i teraz, czasami warto spojrzeć szerzej. Doraźne środki mogą pomóc w konkretnej sytuacji, ale w perspektywie długoterminowej się nie sprawdzą, a wręcz zaszkodzą. Zainwestuj w swoje samopoczucie i wybieraj preparaty, które będą uzupełnieniem diety i wzmocnią Twój organizm długofalowo.