Loading …

Loading …

Napięty grafik spotkań w pracy, piętrzące się obowiązki domowe, a do tego chwila dla samej siebie – tak nieraz wyglądają nasze dni. Skutkiem ciągłej aktywności jest to, że często nie znajdujemy czasu na poprawienie make-up’u. Jak zadbać o trwałość makijażu podczas porannego szykowania się do wyjścia z domu?

Poranne odświeżenie

Nic tak nie zapewni nam skutecznej pobudki jak zwilżenie skóry twarzy. Żeby cieszyć się idealną cerą o zwężonych porach, warto pamiętać o regularnej tonizacji. Tonik stosowany wieczorem pomaga pozbyć się resztek sebum, używany zaś o poranku – oczyszcza skórę po nocy, dzięki czemu makijaż utrzymuje się dłużej.

Nawilżenie – koniecznie

Niezależnie od pory roku i panujących na zewnątrz temperatur musimy pamiętać o nawilżaniu skóry twarzy. Jaki krem będzie odpowiedni? Taki, który dzięki lekkiej konsystencji będzie stanowił idealną bazę pod fluid, np. marki CD z wyciągiem lilii wodnej. Kosmetyk szybko łączy się z podkładem i „wiąże” go ze skórą na dobrych kilka godzin, wydłużając trwałość makijażu.

Podkład

Na nawilżoną skórę nakładamy podkład. Jeśli nasz make-up ma posłużyć na dłużej, nie przesadzajmy z grubością podkładu, bo trudniej będzie nam zmatowić go pudrem.  W przypadku makijażu na co dzień warto sięgnąć po lżejszy kosmetyk, np. z wyciągiem roślinnym i filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli zaś planujemy wieczorną imprezę, postawmy na podkład typu long-lasting. Produkt wysokiej jakości sprawi, że wytarcie nosa chusteczką lub krople deszczu nie będą nam straszne.

Puder fixujący

Ostatnim etapem zapewnienia makijażowi trwałości na wiele godzin jest nałożenie sypkiego pudru za pomocą grubego pędzla, ruchem omiatającym. Dzięki fixerowi makijaż będzie odporny na ścieranie, słońce czy deszcz, a cera odpowiednio matowa i gładka. Podczas wizyty w drogerii sięgajmy po kosmetyki z naturalnymi składnikami, z dodatkiem minerałów.

Woda termalna

Orzeźwia zmęczoną skórę, niweluje opuchliznę, ale także… zapewnia trwałość makijażu! Przed wyjściem z domu nie zapomnijmy o spryskaniu wodą termalną gotowego makijażu. Kosmetyk ten warto także nosić ze sobą w torebce. Gdy w ciągu dnia puder widocznie odznaczy się na twarzy, naturalny jej wygląd przywróci właśnie woda termalna. Produkt ten polecany jest szczególnie w przypadku tłustej cery – naturalnie ją osusza i zapobiega błyszczeniu się.