Loading …

Loading …

Kupno mieszkania a lokalizacja – czym przyciąga Białołęka?

Szukasz mieszkania, ale wciąż nie zdecydowałeś się na lokalizację? Zobacz, dlaczego takie dzielnice jak warszawska Białołęka są warte zastanowienia. Rosnąca liczba ludności (ponad 100 tys. osób) oraz ponad 2 700 mieszkań w ofercie, to tylko niektóre z zalet. A czym jeszcze przyciąga Białołęka?

 Niższe ceny mieszkań

Dzielnice, takie jak Białołęka stają się atrakcyjne szczególnie dla ludzi młodych z powodu niższych cen za mieszkanie. – Najlepiej sprzedają się mieszkania kompaktowe, wygodne do urządzenia, w przystępnej cenie całkowitej. Dlatego wielką wagę przykładamy do tego, by w już we wczesnej fazie projektowania dobrać jak najlepszą strukturę mieszkań – tak, aby trafić w oczekiwania i możliwość finansowe naszych przyszłych klientów. – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Ścieżki rowerowe, nowe drogi i … ekodotacje

Według planów Dzielnicy, w tym roku zwiększą się nakłady na niektóre inwestycje, m.in. na budowę dróg, placów zabaw czy ulic z oświetleniem. Co ciekawe, mieszkańcy Białołęki znaleźli się wśród liderów spośród osób wnioskujących o ekodotacje, m.in. na kolektory słoneczne. Ponadto, na terenie Białołęki znajduje się obecnie, m.in. 13 szkół podstawowych, 6 gimnazjów, jedno liceum, ośrodek kultury, kino oraz biblioteka. W dzielnicy działa również ośrodek sportu oraz liczne kluby sportowe, a do dyspozycji rowerzystów jest ponad 30 km ścieżek oraz tras rowerowych.

Parki i historyczna zabudowa

Mocną stroną Białołęki jest również jej wartość przyrodnicza. Na terenie dzielnicy znajdują się 4 parki publiczne (Henrykowski, Picassa, Strumykowa oraz Ceramiczna). Wzdłuż pierwszego znajduje się Kanał Henrykowski, a teren parku porośnięty jest starym drzewostanem. Park usytuowany jest w sąsiedztwie zabytkowej architektury, której rewitalizacji podjął się fiński deweloper YIT. Do dawnej świetności zostanie przywrócony jeden z najważniejszych zabytków północnej Warszawy – drożdżownia Henryka Bienenthala z lat 1902-1904. Co więcej, w istniejącą zabudowę zostaną wpisane nowe, kameralne 3-piętrowe budynki, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. – Mieszkańcy mogą liczyć na liczne udogodnienia w stylu fińskim, zaprojektowane z myślą o środowisku. Wybrane miejsca postojowe w garażu podziemnym zostaną wyposażone w instalacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Jestem przekonany, że Aroma Park docenią nie tylko miłośnicy niepowtarzalnej, historycznej architektury, ale także osoby, dla których ważny jest kontakt z przyrodą. – podkreśla prezes Konarski

Rezerwaty i ochrona przyrody

W granicach dzielnicy znajdują się także tereny objęte programem Natura 2000. Obszary te są miejscem postoju dla ptaków odbywających sezonowe wędrówki przez kontynent europejski. Terenem chronionym jest również Rezerwat „Lęgi Czarnej Strugi”, do którego zaliczają się, m.in. nadrzeczne zarośla wierzbowe. Kolejnym rezerwatem są Ławice Kiełpińskie, charakteryzujące się bogatą roślinnością oraz rzadkimi gatunkami ptaków, takimi jak mewa śmieszka, zimorodek, rybitwa białoczelna, a nawet orzeł bielik.

Białołęka staje się zatem świetną alternatywą dla osób, które cenią spokój oraz bliskość przyrody. W kontekście mieszkań natomiast, jest to lokalizacja, która kusi nie tylko cenami, ale także coraz atrakcyjniejszymi projektami deweloperów.