Loading …

Loading …

9 powodów, dla których warto zamieszkać na Mokotowie

Myślisz o kupnie mieszkania, ale wciąż wahasz się, w której dzielnicy Warszawy? Mamy dla Ciebie podpowiedź. Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie? Przekonaj się sam!

Raj dla foodies

Mokotów, to dzielnica, która bez wątpienia zadowoli każdego miłośnika dobrego jedzenia. Masz ochotę na sushi, stek, albo dobre amerykańskie burgery? To nie problem! Na Mokotowie mieści się ponad 60 restauracji.

Kluby, kina i galerie

Kochasz filmy, muzykę oraz sztukę? W takim razie pokochasz też Mokotów. Tu po prostu nie sposób się nudzić. Od off’a, aż po mainstream, Mokotów zaskoczy Cię niezwykłą ofertą kulturalną. Znajdziesz tutaj aż 18 teatrów, 15 galerii sztuki, 10 muzeów oraz 5 kin. Aż szkoda siedzieć w domu!

Bliskość sklepów

Mokotów, to doskonałe miejsce zarówno dla miłośników sklepów butikowych, jak i centr handlowych. Galeria Mokotów, markety, banki oraz inne obiekty handlowo-usługowe sprawiają, że nie musisz tracić czasu na poszukiwania sklepów. Wszystko na wyciągnięcie ręki.

Liczne parki i skwery

Liczne parki, to zdecydowanie jeden z największych atrybutów Mokotowa. Pole Mokotowskie, Królikarnia, park Arkadia, Morskie Oko, park Sielecki czy Dreszera, sprawiają, że życie
w mieście staje się bardziej zielone i przyjazne. Alejki i ulice otoczone szpalerami drzew, sprawiają, że nawet zwykły spacer staje się przyjemniejszy. Mokotowską zieleń dopełniają liczne skwery oraz miejski rezerwat Jezioro Czerniakowskie.

Ścieżki rowerowe i obiekty sportowe

Ponad 40 km ścieżek rowerowych sprawia, że Mokotów to idealne miejsce dla sportowych freaków! Rowerzyści, rolkarze czy deskorolkarze mają niemałe pole do popisu. Nie brakuje również atrakcji dla miłośników wody i lodu. Na Mokotowie znajdziesz, m.in. Wodny Park Warszawianka oraz Tor Łyżwiarski Stegny. Pobliskie parki natomiast, to idealne miejsce nie tylko dla biegaczy, ale dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu,

Historyczna zabudowa

Klimatyczne uliczki i aleje Mokotowa, to zasługa m.in. ciekawej architektury i historycznej zabudowy (Rogatki mokotowskie, Biblioteka Narodowa, Pałac Szustra czy Iluzjon Filmoteki Narodowej). Swoje siedziby ma tutaj wiele ambasad oraz towarzystw naukowych.

Szkoły i przedszkola

Pawie 50 przedszkoli, 30 podstawówek oraz 35 szkół ponadgimnazjalnych, to edukacyjna oferta Mokotowa. W dzielnicy mieszczą się również siedziby szkół wyższych, – Szkoła Głowna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Politechnika Warszawska.

Doskonała komunikacja

Mokotów umożliwia wygodne połączenia w obrębie dzielnicy oraz doskonałą komunikację
z całym miastem. W dzielnicy kursuje metro, a transport naziemny zawiezie Cię prawie
w każde miejsce w Warszawie. Miejskie podróże ułatwiają takie arterie, jak most Siekierkowski, Wisłostrada, Al. Niepodległości oraz ul. Puławska.

Mieszkanie z widokiem…

… nie tylko na centrum miasta, ale i piękną panoramę Mokotowa. Dzięki niskiej zabudowie mieszkania na wyższych piętrach dostarczają cudownych widoków zarówno latem, jak i zimą. Na co, więc czekasz? Mokotów też może być Twój!