Loading …

Loading …

Manicure najprostszy sposób na piękne dłonie

Uwielbiasz swoje paznokcie, gdy wyjdziesz od kosmetyczki, idealnie spiłowane, świetnie pomalowane. Ale na taki luksus nie możesz sobie pozwolić zbyt często. Naucz się robić manicure samodzielnie! To proste, wymaga jedynie trochę wprawy. Podpowiadamy!

Poszukaj inspiracji w Internecie, blogerki urodowe podpowiadają, jak modnie pomalować paznokcie w tym sezonie. Najnowsze trendy to: paznokcie jak lustro, złoto, desenie, brokaty lub soczyste, intensywne kolory. Nie przywiązuj się do jednego koloru, lakierów powinnaś mieć kilka, by zmieniać je w zależności od nastroju i stylizacji, którą wybierzesz. Co jeszcze się przyda?

  • dobre, ostre cążki
  • obcinaczka do paznokci
  • pilnik – szklany lub akrylowy – nie kupuj metalowego, bo ten powoduje, że paznokcie bardziej się rozdwajają
  • drewniane patyczki do skórek
  • zmywacz do paznokci

Domowy manicure – krok po kroku.

Przygotuj sobie papierowy ręcznik lub mały ręczniczek, zadbaj o dobre oświetlenie. Włącz muzykę i nie spiesz się! Malowanie paznokci 15 minut przed wielkim wyjściem jest skazane na porażkę.

Manicure zacznij najlepiej po kąpieli lub… ręcznym myciu naczyń. Wtedy najłatwiej odsuniesz skórki! Jeśli trzeba, możesz je wyciąć, ale bądź ostrożna. Specjaliści nie zalecają wycinania skórek, jeśli tylko można tego uniknąć, odsuwaj je patyczkami. Gdy przez przypadek się zatniesz, z pomocą przyjdą np. plastry Salvequick. Wystarczy, że przemyjesz drobną rankę płynem dezynfekującym i zakleisz plasterkiem. Kosmetyczki w takich wypadkach stosują tez wodę utlenioną lub ałun, czyli środki, które zapobiegają krwawieniu. Okolice paznokci są niestety dość ukrwione, a ranka utrudnia potem pomalowanie płytki.  Jednak im częściej robisz manicure, tym skórki stają się bardziej odporne na zacięcia, a Ty sprawniej posługujesz się cążkami.

Gdy spiłowałaś paznokcie, nadałaś im odpowiedni kształt, odsunęłaś skórki – czas na malowanie.

Najlepiej, by pędzelek od lakieru nie był bardzo gruby, wtedy precyzyjniej nałożysz lakier. Ale nie może też być zbyt wąski, bo to utrudni malowanie. Najlepiej podpytaj w drogerii, który lakier się najlepiej sprzedaje!

Baw się dobrze !